Telovýchovná jednota

vychováva telo.

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Od 21. júna 2010

Kolonizátor

Kolonizátor je rubrika Dynama mapujúca, kde všade Telovýchovná jednota vychovávala telo.
Mali by tu byť fotky z rôznych kútov sveta, kde sme sa dostali.
Ak sa dostaneš na miesto alebo do do situácie, hodnej prezentovania, urob fotku, ideálne s nejakým Dynamo symbolom (nálepka, dres, vlajka, Rum, kača, ...) a pošli na tjdynamo@tjdynamo.sk so stručným popisom (kto, kde, kedy, pri akej príležitosti, prečo, koľko promile, ...) a my to tu zverejníme.
Samozrejme pri takýchto fotkách pokiaľ možno neporušujte zákon (nelepte nálepky na kultúrne pamiatky), neraňte city zvierat, nepohoršujte neplnoleté dietky, nezhovaďujte turistické značenie, atď.

Keby sa Ľubo náhodou niekedy veľmi nudil, mohol by tu pribudnúť samoobslužný uploadovací formulár na fotky, prípadne aj s automatickým zobrazovaním polohy na mape. Ale to je asi hudba iného storočia.

V júli 2013 sa niekoľkí Dynamovci vybrali pozrieť Keptna na stáž v Macedónsku. Popili v Ohride a takto poKOLOnizovali niekde tam v prírode:

Vo februári 2014 bola partia opäť brázdiť francúzske svahy Troch údolí.

20.05.2014 Andrej Nemček poslal poslal fotky z Malej Fatry, konkrétne Veľkého Kriváňa, kde paradoxne neodfotil svoju nálepku Dynamo, ale našiel už nejakú tam, čo dal niekto pred ním. Ku kolonizovaniu sa neskôr priznal sám Keptn.

Dynamo sa v júni 2014 prvýkrát oficiálne podieľalo aj na splave Malého Dunaja. Symbol vniesol Maťo, zúčastnili sa aj Jano a Hubky.

Zaki podal nasledovné správy z ďalekého Gruzínska, čím sa stal zatiaľ kolonizátorom s najvyššou nadmorskou výškou: "Hlásim ze Dynamo nálepka od 17.07.2014 5:30 tam hrdo odoláva vetru na vrchole Araratu (5137 m.n.m.)."
Lukyho errata: Zaki síce nebol v Arménsku ako ja, ale aj tak stál na najvyššej hore Arménov (historicky to je ich územie a z hlavného mesta Jerevanu sa Arméni každé ráno pozerajú na juh a cítia krivdu voči svojmu národu, ktorej sa dopustili Turci). Na stránke sa píše, že bol Zaki v Gruzínsku, ale ten Ararat leží za Tureckou hranicou v Turecku.

30.07.2014 Tomáš Vojtek započal kolonizáciu aj pod voľnou hladinou. Konrétne sa nechal vyfotiť v Dynamo tričku v hĺbke 21 metrov na svojej letnej dovolenke na karibskom ostrove Bonaire, čím získal titul zatiaľ najhlbšie kolonizujúcej osoby.

Jela s Mišom v auguste 2014 kolonizovali v Parenzane, v Slovinsku. Po bývalej železnici z Trieste do Poreca sa na bikoch previezli aspoň zo slovinskej Pirane do chorvátskeho Umagu.

Na letnej turistike vo Vysokých Tatrách sme 09.08.2014 priniesli na Jahňací štít (2229,6 m n. m.) Kozla, bratranca kamzíkov, ktoré nás sprevádzali cestou.

Na druhý deň, 10.08.2014 sme označili aj Kôprovský štít (2363 m n. m.), aby mu nebolo smutno.

Luky: pri mojej letnej návšteve Arménska som mal tú česť reprezentovať našu TJ i na najvyššom vrchu krajiny. Podarilo sa mi dosiahnut síce 'len' južný vrchol Aragatsu - 3879 m n.m., ale i tak dúfam hodný tejto rubriky.

V rámci zahraničnej terénnej bicyklovačky sme si SNP dňa 29.08.2014 s veľkými stratami uctili výnosom bicyklov na Monte Baldo (2218 m n. m.) nad Lago di Garda. Poväčšine sme si bicykle následne zniesli aj dole...

Septembrovú panenku Máriu sme šli hľadať do St. Gilgenu pri Salzburgu. Okolonizovali sme jedinú destináciu a síce 12.09.2014 Katarína, Zwölferhorn (1521 m n. m.).

Týždňová lyžovačka v poslednom januárovom týždni 2015 prebehla v osvedčenom Tignese vo Francúzsku.

Deň po piatych narodeninách Dynama spravili z neho Keptn s Jankou aj pravého Poliaka: 22.06.2015 okolozinoval poľský Giewont (v kuloároch nazývaný aj GayWant)(1894 m n. m.)

Na dovči v Chorvátsku sa pekko s Katkou síce hanebne autom a s Dynamo nálepkami zabudnutými doma, ale predsa, vyštverali na 3. najvyšší vrch Chorvátska v národnom parku Biokovo Sv. Jure dňa 11.07.2015 (1762 m n. m.)

Poriadny vysokohorský horolezecký kúsok sa podaril opäť Lukymu: Čaute, okolonizoval som Poľskú Boudu na najvyššom bode ČR - Sněžka - 1602m n.m. (18/07/2015)

Z horúcej Bratislavy sme sa vybrali na víkend schladiť sa do neďalekých Raxalpen. 08.08.2015 sme v zostave Katka, Boris, Naďa, Vlaďa, pekko skolonizovali najvyšší vrch Raxu Heukuppe (2007 m n. m.).

Na druhý deň 09.08.2015 sme pre zmenu dobyli najvyšší vrch pohoria Schneeberg - Klosterwappen (2076 m n. m.).

Pri tejto návšteve Bormia (29.7.2015 - 2.8.2015) sme už nezabudli polepiť kolonizačné nálepky na všetky najlegendárnejšie passá v okolí. Ponížili sme ich v zostave Luky, Krb, Buro a mimo Dynama Ľubo Hruška, Majo Gáborík a Monika N.

Rodina Harkabuzíkových sa vybrala v lete 2015 podmaniť si divoké Gruzínsko. 28.7.2015 Národný park Tusheti. Priesmyk Nakle-khol 2903m.

Na Balkánskom divokom juhovýchode v Čiernej Hore sme s Evkou 31.8.2015 vo výške 1900 m.n.m. okolonizovali durmitorský priesmyk Dobri Do